Koylar Turu

Akseki Koyu

Akseki koyu Adrasan koyuna 7 km uzaklıkta olup Tekne ile 10 dakikalık mesafededir. Akseki koyuna yürüyerek 45 dakikada ulaşabilirsiniz. Akseki koyu ince kum taneleriyle kaplı olup teknemizin uğradığı ilk koydur. Teknemiz yaklaşık olarak 45 dakika ile 1 saat arası burada konaklamaktayız. Akseki koyunun ismi Antalya’nın Akseki ilçemizden bir çobanın burada keçi otlatmasından dolayı buraya Akseki adı verilmiştir.

Sazak Koyu

Teknemiz Kelebek ikinci olarak Sazak Koyuna uğramaktadır. Adrasan koyuna 15 km uzaklıkta olup Teknemizle 30 dakikalık mesafededir. Sazak Koyuna yürüyerek 1.5 saatte ulaşılabilmektedir. Teknemiz Sazak Koyuna ulaştığı zaman siz misafirlerimiz denizin tadını çıkarırken bizler öğle yemeğini hazırlayıp siz değerli misafirlerimize ikram ediyoruz. Daha sonra yemekler yendikten sonra biraz daha denizin tadını çıkarabilirsiniz. Burada yaklaşık olarak 1.5 saat ile 2 saat burada denizin tadını çıkarıyoruz. Sazak koyumuzda keçi ve inekleri otlarken görmeniz mümkündür.

Ceneviz Koyu

Ceneviz koyu Adrasan sahiline tekne ile 1.5 saat uzaklıkta olup bu koyumuza yürüyerek ulaşım imkanı bulunmamaktadır. Bu koya ulaştıktan sonra sizlere çay ve bisküvi ikramımız vardır. Bu koyumuzun sahili incecik kumlarla kaplıdır. Burada Caretta Caretta görmeniz mümkün olup insanlara zarar vermemektedir. Ceneviz Koyunun ismi yıllar önce Cenevizliler bu bölgede yaşadığı için Ceneviz ismini buradan almıştır.

Korsan Koyu

Bu koyumuzun 3 farklı ismi vardır. Bunlar Korsan, Çoban ve Akvaryum Koyu olarak bilinir.Bu koyumuz teknemizin dönüş istikametindedir. Daha önce burada korsanlar yaşamış olup geçen gemilere saldırmışlardır. Çoban Limanı denmesinin sebebi Adrasanlı bir çobanın burada keçi otlatmasından dolayı ismi Çoban Limanı olarak kalmıştır. Akvaryum Koyu denmesinin sebebi ise en derin yeri 23 metre olmasına rağmen deniz suyunun dibini çok net görebilirsiniz.

İrili ufaklı bir çok koy, mağara ve adaya ev sahipliği eden Batı Akdeniz, tekne turları için doğal olarak ideal rotalar oluşturmuştur. Deniz, kum ve güneş üçlüsüne, çam ormanlarının çevrelediği Adrasan’a merhaba demek için günübirlik tekne turlarımıza bekliyoruz.

© 2021 Adrasan Kelebek Tekne Turu Tüm Hakları Saklıdır.

Created From Lumex Studio